Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68' Bacuna) - Cleverley, Westwood (71' C. Sanchez), Delph - N'Zogbia (53' Agbonlahor), Benteke, Grealish.

(Arsenal: Ospina, Gabriel, Gibbs, Flamini, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Giroud)
(Aston Villa: Guzan,  Baker, J. Cole, C. Sánchez, Sinclair, Bacuna, Agbonlahor)

Podania: 499 - 370
Rzuty rożne: 8 - 0
Faule: 9 - 15
Żółte kartki: 0 - 5

Spotkanie nie zapowiadało się na prostą przeprawę do zdobycia tytułu. Aston Villa wiedziało o co gra. W przypadku ich wygranej dostaliby awans do Europa League, w wypadku klęski straciliby tą możliwość ale i nie zdobyliby upragnionego trofeum. Jak się jednak okazało nie postawili oni takiego oporu, by zaszkodzić Kanonierom. Arsenal od samego początku wyszedł w pełnej gotowości do gry. Nie było opcji pomyłki, oddania rywalowi pola gry czy utraty koncentracji. Na szpicy wyszedł Walcott, który w ostatniej kolejce BPL zdobył hat tricka. Jak się okazało była to świetna decyzja Wengera by postawić na Anglika, który bez wątpienia prezentuje wysoką formę. Pomimo wielu okazji, pierwsza bramka padła dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowanie w pole karne Monreala, wygrana główka Alexisa, a piłka wpadła wprost na nogę Theo, który pięknym strzałem z powietrza pokonał bramkarza rywali.
Druga połowa zaczęła się jeszcze lepiej, a Arsenal po pięciu minutach gry podwoił prowadzenie. Bramkę na 2:0 zdobył Alexis, który z około 30 metrów posłał potężne uderzenie wprost pod poprzeczkę Givena, nie dając mu żadnych szans na obronę. Kapitalna bramka !
Arsenal pomimo prowadzenia nie oddał inicjatywy rywalom i ciągle atakował na bramkę zawodników z Birmingham. W 62 minucie padła kolejna bramka. Tym razem rzut rożny wykonywał Cazorla, który posłał idealną piłkę na głowę kapitana. Mocna główka Mertesackera dała Kanonierom wysokie prowadzenie i niemalże pewną wygraną.
Od tej chwili mecz był zupełnie ustawiony pod Londyńczyków. Robili z rywalem, co chcieli. Gdy wydawało się, że wynik się już nie zmieni doszło do zgranej akcji dwójki rezerwowych. Wyjście na wolne pole Ox'a, który zagrał do Giroud, a ten pewnym strzałem pokonał Givena i dobił tym samym Aston Villę.

Okazałe zwycięstwo, zupełna dominacja i kolejne trofeum w kolekcji. Arsenal sięga po FA Cup, ostatnią edycję pucharu Anglii o tej nazwie, ponieważ od przyszłego sezonu, rozgrywki te zmienią nazwę od głównego sponsora czyli Emirates. Ponadto zdobycie przez Arsenal tegoż pucharu (12 puchar Anglii) wyciąga ich z klasyfikacji na pierwsze miejsce, wyprzedzając tym samym Manchcester United (11).