(Arsenal: Martinez, Gabriel, Monreal, Coquelin, Iwobi, Özil, Lucas Perez)
(Lincoln City: Calder, Etheridge, Margetts, Marriott, McCombe, McMenemy, Ward)

Faule: 9 - 8
Spalone: 1 - 3
Żółte kartki: 2 - 3
Czerwone kartki: 0 - 0

Po nie dawnej kompromitacji w Champions League przyszła pora na mecz ćwierćfinałowy w Emirates FA Cup. Rywal Kanonierów z dolnej półki, czyli drużyna Lincoln City. Podopieczni Wengera wyszli w najmocniejszym składzie. Pierwsza połowa grana co prawda pod dyktando gospodarzy lecz wynik otworzył się dopiero w doliczonym czasie pierwszej części po bramce Walcotta.
Widać było, że ostatni blamaż ciąży na graczach z Londynu. Piłkarze Lincoln niezwykle wymęczyli się w pierwszej połowie i zabrakło im sił w drugiej części, co skrzętnie wykorzystali Kanonierzy rozstrzeliwując swojego rywala. Wynik końcowy to 5:0 choć powinien być znacznie większy gdyby nie ta mizerna skuteczność. Awans do półfinału był obowiązkiem i tak też się stało. Kolejnym rywalem jednak nie będzie drużyna pokroju Lincoln czy Sutton, lecz czołowa angielska ekipa...